Czy kostka Rubika to dobry prezent?

blog

Czy kostka Rubika to dobry prezent?

Święta już powoli za pasem. To więc idealny moment na to, aby zacząć wybierać i zamawiać prezenty dla swoich najbliższych. O ile dla osób dorosłych kupić prezent jest stosunkowo łatwo, to już jednak dla najmłodszych nie jest to tak proste. Wszystko z powodu bardzo wygórowanych oczekiwań, a także bardzo mocno zinformatyzowanych zainteresowań najmłodszych. Czy zatem coś takiego, jak magiczna kostka Rubika może być w ogóle brane pod uwagę jako prezent dla dzieci?

Analogowy prezent

Kostka Rubika to coś, co w dzisiejszych czasach trudno nazwać interesującą i przykuwającą zabawką. Nie świeci, nie wydaje dźwięków i nie jest zasilana prądem. Nie spełnia zatem w nawet najmniejszym stopniu tego, czego oczekują od zabawki najmłodsi. Zabawa czy jej pomocy ogranicza się jedynie do mozolnego ustawiania kolejnych kolorów, tak by całe boki kostki posiadały jeden i ten sam kolor. Jak coś takiego może się podobać?
Okazuje się jednak, że gdy tylko dziecko pierwszy raz weźmie do ręki magiczną kostkę Rubika https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Magiczna-kostka/17 , dzieje się coś dziwnego. Okazuje się, że jest ona niezwykle interesująca. Zabawka ta, choć w pełni analogowa, dzięki swoje prostocie i łatwemu obsługiwaniu jej, staje się niezwykle zajmującym zadaniem logicznym, które przykuwa do siebie dosłownie każdego, bez względu na wiek, zainteresowania czy też codzienne pasje. Każdy chce, aby jego kostka posiadała ułożone w tych samych kolorach boki. A do tego potrzeba naprawdę wiele umiejętności i spędzonych nad kostką godzin.