Gryzak na owoce i nie tylko, czyli jak ukoić ból ząbkowania?

blog

Gryzak na owoce i nie tylko, czyli jak ukoić ból ząbkowania?

Ząbkowanie to proces, przez który nie da się przejść bezboleśnie. Zwłaszcza jeśli ząbki wyrzynają się długo, bo aż przez parę miesięcy. Jak poradzić sobie z wciąż cierpiącym (i krzyczącym) maluchem?

Gryzak (nie) na owoce

Dobrym pomysłem jest zastosowanie nowego typu gryzaka. Dlaczego jest to nowy typ? Chociażby dlatego, że z jednej strony jest on zakończony charakterystycznym pojemnikiem na owoc. Działa to w ten sposób, że dziecko ssie (lub gryzie) wspomniany koszyczek (lub pojemnik) i z biegiem czasu zaczyna zajadać się niewielkimi porcjami jedzenia, czyli w tym przypadku owoców.

Czy to ma sens, czyli owocowe gryzaki w praktyce!

O ile sam gryzak na owoce zbiera dość dużo opinii (negatywnych i pozytywnych), o tyle sposób jego wykorzystania z zastosowaniem lodu, jest jak najbardziej wskazany. Wystarczy, że zamiast owocu, rodzic poda mu kawałek kostki lodu. Dzięki temu dziecko będzie mogło ochłodzić swoje dziąsła i zmniejszyć dojmujący ból. Rozwiązanie to jest znacznie lepsze od tradycyjnych gryzaków, gdyż – ze względu na zastosowany lód – czas ich „użytkowania” jest o wiele dłuższy. Takie rozwiązanie może sprawdzić się nawet w kontekście usypiania malucha.

Podsumowanie

Gryzaki na owoce to dość ciekawy gadżet, który jednak można wykorzystać nieco inaczej, niż miałoby to wynikać z jego przeznaczenia. Prawdę mówiąc, najlepsze sposoby na walkę z problemem to te, które są najbardziej funkcjonalne i pomysłowe.