Jak urządzić pokój dla nastolatka?

blog

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Urządzenie pokoju nastolatka to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Jak zrobić, aby ta przestrzeń była funkcjonalna, ale także spełniała oczekiwania młodego człowieka? Oto garść praktycznych i uniwersalnych porad…

Pokój skrojony na miarę…

Na początek warto się zastanowić jakie funkcje ma spełniać pokój nastolatka. Na pewno musi się tam znaleźć miejsce na biurko i łóżko. Warto także zadbać o przestrzeń do spotkań ze znajomymi. Dlatego, gdy dysponujemy zbyt małym pomieszczeniem możemy wybrać rozkładaną kanapę czy narożnik zamiast standardowego łóżka. Wystarczy niewielki stolik i uzyskamy idealną przestrzeń do spotkań towarzyskich.

Na jakie kolory warto postawić?

Jeśli chodzi o meble, to zapewne chcemy, aby posłużyły one przynajmniej przez kilka lat. Dlatego warto zdecydować na neutralne barwy, takie jak biel, czerń, odcienie szarości. sprawdzą się też sprzęty w odcieniu naturalnego drewna…

Pamiętajmy, że gust w tak młodym wieku zmienia się bardzo szybko. Dlatego resztę pokoju możemy dowolnie przearanżować za stosunkowo nieduże pieniądze. Wystarczy, że przemalujemy ściany, położymy nowe tapety czy dokupimy ciekawe dodatki.

Gdzie ich szukać?

Ogromną ofertę znajdziemy w sklepach internetowych. Każdego miłośnika gier zadowoli lampka playstation. Koneserzy kina mogą wybrać dla siebie ciekawe plakaty filmowe. Wiele różnych inspiracji znajdziemy w Sieci. Dzięki temu każdy nastolatek będzie mógł stworzyć pokój swoich marzeń.