Szukasz pomysłu na rozwijający prezent dla dziecka? Wybierz kostkę Rubika!

blog

Szukasz pomysłu na rozwijający prezent dla dziecka? Wybierz kostkę Rubika!

Ta łamigłówka logiczna znana jest dzisiaj na całym globie. Kostka Rubika, ponieważ to właśnie o niej mowa, doskonale trenuje logiczne myślenie oraz kreatywność. Taka zabawka może pomysłem na prezent także dla dziecka!

Kostka Rubika – najbardziej popularna zabawka logiczna świata


Gdy w 1974 roku Ernő Rubik wynalazł kostkę Rubika, wtedy nazywaną jeszcze magiczną kostką, na pewno nie podejrzewał jeszcze, że błyskawicznie stanie się ona najpopularniejszą zabawką logiczną na całym świecie.

Dzisiaj oryginalna kostka Rubika 3×3, a także jej rozmaite wariacje są dostępne w praktycznie każdym kraju. O jej ogromnym powodzeniu świadczą nie tylko wysokie wyniki sprzedażowe, lecz również mistrzostwa w jej układaniu na czas, czyli w tak zwanym speedcubingu.

Prezent dla dziecka – kostka Rubika 3×3 lub 2×2


W poszukiwaniu odpowiedniego upominku dla malucha warto postawić na klasykę. Doskonałym wyborem będzie kostka Rubika 3×3 albo też jej odmiana, czyli kostka 2×2, która wyposażona jest w mniej pól. https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Kostki-3×3/37

Układanie takich właśnie łamigłówek niesie ze sobą ogrom korzyści! Nie tylko mogą one skutecznie ćwiczyć umysł, ale też wspomagają kreatywność, koncentrację oraz uczą cierpliwości. W przypadku dzieci dodatkową zaletą jest fakt, że kostka Rubika 3×3 oraz w innych układach ćwiczy umiejętności manualne, czyli pracę i koordynację rąk. Warto więc pomyśleć o niej jako o upominku dla malucha – już od 3. roku życia!