kit&kin pieluszki 1 – w trosce o skórę dziecka i środowisko naturalne

blog

kit&kin pieluszki 1 – w trosce o skórę dziecka i środowisko naturalne

Od pieluszek wymaga się dużo. Muszą być przede wszystkim chłonne oraz bezpieczne dla skóry dziecka. Od jakiegoś czasu zwraca się również uwagę na to, czy pieluszki są przyjazne środowisku naturalnemu. Stanowią przecież bardzo dużą część wszystkich śmieci. Przeciętny maluch, nim nauczy się korzystać z nocnika, zużywa około 7 tysięcy jednorazowych pieluch, które mogą rozkładać się nawet 500 lat.

Nie może nam być wszystko jedno

Każdy rodzic ma na uwadze dobro swojego dziecka, dlatego warto korzystać z biodegradowalnych, jednorazowych pieluszek. Chronimy w ten sposób nie tylko maluszka, ale także świat przed ogromną ilością śmieci. Mamy na to zdecydowanie wpływ. Na rynku dostępne są przecież artykuły, które spełniają oczekiwania ekologów i są dużo bardziej bezpieczne dla dziecka od tych tradycyjnych. kit&kin pieluszki 1 przeznaczone są do najmniejszych niemowlaków. Skóra dziecka zapewnioną ma w nich optymalną wentylację, ponieważ zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Nie musimy się więc martwić o szczególnie problematyczną i wrażliwą skórę niemowlęcia.

kit&kin pieluszki 1 – co one w sobie mają?

W ich produkcji nie użyto chloru, wybielaczy, ftalanów, lateksu oraz sztucznych substancji zapachowych. Skład surowcowy to przede wszystkim materiały roślinne pochodzące ze zrównoważonych upraw oraz polietylen w warstwie zewnętrznej. Tradycyjne pieluszki rozkładają się nawet 500 lat, każdy element kit&kin rozłoży się w ciągu 3-6 lat. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych materiałów roślinnych, skóra naszego dziecka nie ma kontaktu ze szkodliwymi substancjami.