Niezbędne kosmetyki z filtrem UV

blog

Niezbędne kosmetyki z filtrem UV

Po kosmetyki z filtrami UV, czyli chroniące przed zgubnym wpływem słońca, większość osób sięga przed wakacjami. Oczywiście wtedy ich stosowanie jest najważniejsze, ale nie warto z nich rezygnować także po powrocie z wakacji czy zakończeniu sezonu letniego – mogą oddać zasługi przez cały rok!

Ochrona nie tylko przed poparzeniem

Oparzenie słoneczne to nic przyjemnego – każdy chce zaoszczędzić sobie urlopu czy nawet lata w domu zmarnowanego przez ból i brzydką, schodzącą skórę. Trzeba zatem dobrze dopasować wysokość faktora do typu swojej skóry. Osoby o ciemniejszej karnacji zwykle są mało narażone na oparzenia, ale nie oznacza to, że nie mogą ich one spotkać, na przykład gdy słońce będzie wyjątkowo silne albo zapomną wytrzeć się po wyjściu z wody. Kiedy zaś ma się bladą karnację i dużą podatność na oparzenia, trzeba wybrać filtr najwyższy z możliwych, na przykład krem Pharmaceris SPF 50 (https://www.aptekagalen.pl/pharmaceris-s-sun-protect-spf50-hydrolipidowy-krem-ochronny-do-twarzy-dla-doroslych-i-dzieci-50ml).
Nad faktorem warto zastanowić się dobrze nie tylko po to, by uniknąć oparzeń. Silne słońce może też powodować przebarwienia na skórze, które nie zawsze mają postać kilku uroczych piegów na nosie. Nie można też oczywiście zapominać o fotostarzeniu – słońce osłabia wiązania kolagenowe i wysusza skórę, przez co jest czynnikiem, który praktycznie najmocniej przyspiesza starzenie.

Ważne stosowanie

By jednak taki kosmetyk dobrze spełniał swoją rolę, trzeba go też dobrze stosować. Niezbędne jest przede wszystkim jego odpowiednio częste aplikowanie – co kilka godzin. Inaczej szybko zmyje się w wodzie lub spłynie z potem.