Dlaczego warto kupić niemowlakowi matę do raczkowania? 

blog

Dlaczego warto kupić niemowlakowi matę do raczkowania? 

Mata do raczkowania to bardzo wygodne rozwiązanie dla niemowlaka. Dzięki niej może swobodnie ćwiczyć poruszenie się, bez możliwości wystąpienia urazu. Kolorowa mata w pokoju dziecka to także ładny element ozdobny. Jakie są zalety maty do raczkowania dla niemowląt? 

Jakie zalety ma mata do raczkowania? 

Najważniejszą zaletą maty jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Raczkowanie w wieku niemowlęcym nie jest tak proste jak się może wydawać. Dziecko może się przewrócić na bok, co grozi stłuczeniem. Odpowiednio miękka mata do raczkowania dla niemowląt eliminuje zagrożenie. To znacznie bezpieczniejsza opcja niż dywan, który lubi się zwijać. Kolorowa mata może przy okazji wystroić pokój dziecięcy, a motywy ze zwierzętami albo samochodami dostarczą niemowlakowi mnóstwo radości. Jest ona ponadto łatwa w czyszczeniu, co wpływa na higienę dziecka. 

Jaką matę dla niemowląt warto kupić? 

mata do raczkowania

Mata do raczkowania powinna spełniać parę podstawowych kryteriów. Powinna być:

  • miękka
  • wykonana z materiałów nieszkodliwych dla niemowlęcia
  • odpowiednio wytrzymała 
  • kolorowa 

W przypadku mat warto uważać na szkodliwe ftalany. Są one co prawda zakazane przez Unię Europejską, ale warto dodatkowo sprawdzić jakość materiału. Mata do raczkowania dla niemowląt powinna być miękka, ale nie do przesady. Dziecko nie może zapadać się pod swoim ciężarem, bo wpłynie to na komfort poruszania. Dobrze jeśli mata posiada kolorowe wzory, przez co zachęci niemowlę do ćwiczeń. Można ją dobrać estetycznie do reszty pokoju. Jest szansa, że dziewczynki docenią bardziej maty ze zwierzątkami, zaś chłopcy z pojazdami.