Jaki wianek na komunię wybrać?

blog

Jaki wianek na komunię wybrać?

Wianek komunijny to dodatek, który pięknie uzupełnia stylizację dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej. Dostępne są zarówno wianki komunijne z żywych, jak i sztucznych kwiatów. Alternatywą mogą być opaski komunijne przyozdobione kwiatami, zielonymi gałązkami czy biżuteryjnymi dodatkami.

Wianek komunijny dla dziewczynki

wianek komunijny

Delikatny wianek komunijny, taki jak na stronie: https://myprincess.pl/kategoria/wianki, to wyjątkowa, ponadczasowa ozdoba, która pięknie wygląda na głowie każdej dziewczynki. Z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej kojarzą się przede wszystkim konwalie, a także peonie, margerytki czy różyczki. Bardziej minimalistyczną propozycję stanowią komunijne tasiemki z kwiatami. To ozdoba, którą można wpleść w koki lub warkocze. Opaski są bardzo elastyczne i wygodne, a ich prosta forma sprawia, że przypadną do gustu dziewczynkom o niewyszukanych potrzebach. Biały wianek na komunię to klasyczne rozwiązanie. Wykorzystywany jest również półwianek komunijny, który świetnie prezentuje się noszony z przodu, jak i z tyłu głowy.  Można go ozdobić dużymi kwiatami, które przyciągają uwagę i zachwycają swoją formą.

Wianek komunijny- czy tylko biały?

Wbrew pozorom wianuszki komunijne wcale nie muszą być tylko białe. Świetnie prezentują się także wersje w pastelowych odcieniach. Niebieski wianek komunijny to idealna propozycja dla błękitnookich dziewczynek o blond włosach. Inną propozycją może być różowy wianek komunijny albo warianty twarzowego beżu lub kremu. Dostępne są także dodatki w typowo wiosennych barwach. Zielony wianek komunijny prezentuje się naprawdę uroczo, szczególnie gdy jest ozdobiony polnymi kwiatami. W ostatnim czasie najchętniej wybierany jest wianek boho, który jest niezwykle naturalny i delikatny. Najlepiej prezentuje się rozpuszczonych, długich włosów. Producenci oferują także modele asymetryczne czy z kryształkami.