Ubranka dziecięce – o czym warto pamiętać?

blog

Ubranka dziecięce – o czym warto pamiętać?

Ubranka dziecięce są bardzo ważne dla rozwoju najmłodszych, różnią się w zależności od sezonu i roku. Są projektowane w taki sposób, aby zaspokoić specyficzne potrzeby dzieci. Tkaniny wykorzystywane do ich produkcji powinny być wyjątkowo miękkie, aby nie podrażniać delikatnej skóry, a także bardziej wytrzymałe niż materiały dla dorosłych.

Ubranka dziecięce – specyficzne potrzeby najmłodszych

Ubranka dziecięce (zobacz) są projektowane z myślą o tym, że dzieci szybko rosną, mogą być zaopatrzone w specjalne zakładki, które można rozpiąć i rozłożyć. Najważniejsze cechy ubranek dziecięcych to:

 – wykorzystywanie naturalnych materiałów do produkcji, jak np. bawełna, ponieważ skóra dzieci jest bardzo wrażliwa,

 – rozmiary ubranek dziecięcych występują w większej ilości niż w ubraniach dla dorosłych, dlatego należy je właściwie dopasować,

 – tkaniny, z których są szyte ubranka dziecięce, powinny zapewniać im bezpieczeństwo, często są z materiałów trudnopalnych, mają wszyte metki, na których można umieścić imię dziecka, jest to przydatne, gdyby dziecko się zgubiło.

Ubranka dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku jest szeroka oferta ubranek dziecięcych. Wybierając ubranka, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, powinny być wygodne i nie krępować ruchów dziecka. Koszulki dla młodszych dzieci powinny mieć zapięcie przy szyi, co znacznie ułatwia zdejmowanie. Wygodne w użytkowaniu są śpioszki dla niemowląt zapinane na napy, można je wówczas szubko zdjąć i założyć. Wygodniejsze są luźne ubranka, szczególnie jeśli chodzi o rękawy i mankiety.