Kupujemy strój na WF dla chłopca

blog

Kupujemy strój na WF dla chłopca

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważne jest przygotowanie wyprawki szkolnej na rozpoczęcie roku. Dziecku należy kupić nie tylko plecak, piórnik i całe jego wyposażenie, lecz również liczne zeszyty, długopisy czy też nawet linijki i cyrkiel. Jak się jednak okazuje, niezwykle ważne jest to, aby dziecko miało odpowiedni strój na WF. Dlaczego jest on tak ważny i jak się go powinno wybierać?

Dlaczego należy kupić strój na WF dla chłopca?

Jak się okazuje, wielu rodziców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego strój do ćwiczeń fizycznych jest tak ważny. Czy dziecko nie może odbywać tych zajęć w normalnym codziennym ubraniu? Przecież w takim też się bawi, biega i skacze.

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że codzienne ubranie nie jest przystosowane do tego, jakie zajęcia będą dzieci wykonywały na lekcji wychowania fizycznego. Trudno sobie wyobrazić, aby dziewczynka robiła fikołki w sukience, a chłopiec grał w koszykówkę w jeansach.

Co więcej, zwykłe ubranie będzie powodowało nadmierne pocenie się, a także ryzyko podrażnienia skóry. Dodatkowo zapocone ubranie dość brzydko pachnie i cała przepocona klasa podczas innych zajęć może stanowić dużą przeszkodę do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Jak wybrać strój na WF dla dziewczynki i chłopca?

Jak więc widać, stroje na WF dla chłopca i dziewczynki to sprawa obowiązkowa. Warto się więc teraz zastanowić nad tym, jak się je powinno wybierać. Na co należy zwracać uwagę? Podstawą jest oczywiście to, aby strój ten składał się z dwóch podstawowych elementów, czyli z krótkich spodenek, a także przewiewnej i lekkiej koszulki. Muszą one być uszyte ze zdrowego, przepuszczającego pot materiału, a także nie mogą podrażniać skóry.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Na sam koniec podczas wybierania stroju na WF dla dziewczynki i chłopca należy pamiętać o tym, aby składał się on także z odpowiedniego obuwia. Buty do aktywności fizycznej powinny być bardzo wygodne, skutecznie amortyzować stopę, a także mieć wyprofilowaną, stabilizującą pozycję stopy wkładkę.