Urządzamy mały pokój dziecięcy – łóżka wielofunkcyjne

blog

Urządzamy mały pokój dziecięcy – łóżka wielofunkcyjne

Konieczność sprytnej organizacji niewielkich przestrzeni staje się codziennością. Nie tylko dlatego, że mniejszy metraż mieszkania oznacza mniejszy koszt. Małe, dobrze zorganizowane mieszkania i domki stają się popularnym światowym trendem. A niewielka przestrzeń dla rodziny oznacza zazwyczaj bardzo mały pokój dziecięcy. Jak sobie poradzić z jego aranżacją? Dobrym rozwiązaniem są łóżka wielofunkcyjne dla dzieci.

Jak wygląda łóżko dziecięce wielofunkcyjne?

Wielofunkcyjne łóżko dziecięce to mebel, który najprościej mówiąc, łączy w sobie kilka użytkowych elementów. To rodzaj nowoczesnej meblościanki, która pozwala na dużo więcej, niż tylko przechowywanie przedmiotów. Tego typu meble funkcyjne bywają mocno zróżnicowane, a mogą spełniać jednocześnie funkcję łóżka, biurka, szafy, komody i półki. Możliwość wyboru i zestawienia ze sobą poszczególnych elementów zależy oczywiście od sklepu, na który się zdecydujemy. Tutaj wybrać można także stylistykę i wykończenie mebla,  aby dopasować go do wystroju mieszkania.

łóżko dziecięce wielofunkcyjne w kolorze biało niebieskim

Pomysły na wykorzystanie wielofunkcyjnego łóżka

Łóżko wielofunkcyjne dla dzieci można wykorzystać praktycznie w każdym mieszkaniu. Przyda się w niewielkim pokoju zamieszkanym przez jedno dziecko. Można wybrać opcję, gdzie na dole mebla znajduje się łóżko, a po bokach i na górze miejsca do przechowywania. To stworzy przytulny kącik do odpoczynku, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Jeżeli miejsca jest naprawdę niewiele warto zwrócić uwagę na łóżka dziecięce wielofunkcyjnektóre ponad powierzchnią do spania mają także biurko do nauki lub zabawy.

A co z pokojami dla rodzeństwa? W tym przypadku mogą przydać się łóżka dla dzieci wielofunkcyjne z podwójną powierzchnią spania. Zazwyczaj zbudowane są tak, że łóżka są ułożone piętrowo. W niektórych modelach dolna przestrzeń jest większa lub ma wysuwaną szufladę, co daje jeszcze więcej możliwości zastosowania. Może dzieciaki potrzebują wygodnego miejsca do zabawy lub mamy w domu maluszka, który zasypia jeszcze w towarzystwie rodzica. To sprytne rozwiązanie w obydwu przypadkach.