Podstawa garderoby malucha – odzież dziecięca basic

blog

Podstawa garderoby malucha – odzież dziecięca basic

Nie tylko ubrania dla dorosłych, ale modne ubrania dziecięce również podlegają tym samym niemal prawom kategoryzacji. Tak więc, kolorowe ubrania dla dzieci także możemy podzielić ze względu na styl, funkcję czy szczególną cechę charakterystyczną. W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy tak zabiegani, odzież basic tego typu jest szczególnie mile widziana nie tylko w szafie zapracowanego rodzica, ale również jako podstawa dziecięcej garderoby.

Powrót do podstaw, czyli odzież dziecięca basic

By zbudować kompletny zestaw ubrań dla naszej pociechy, zastosowanie strategii basic, to optymalne rozwiązanie! Zwłaszcza dla rodzica, dla którego wszystkie kolorowe ubrania dla dzieci są niemalże nieodróżnialne.

Ciuchy dla dzieci w stylu basic to po prostu ubrania jak najbardziej podstawowe, bez których nasze dziecko właściwie nie może się obejść. Są wśród składniki bielizny osobistej, spodnie dla dziewczynek i chłopców, sukienki i spódniczki o klasycznych krojach oraz oczywiście topy, koszulki z krótkim rękawem i tzw. longsleev. Zależnie od pogody, dokładamy do tego bluzy z kapturem, swetry, a gdy aura przynosi ze sobą chłód – kurtki. Zauważmy, że tak skompletowaną szafę łatwo jest wymieniać, gdy tylko dziecko nieco wyrośnie z poprzedniej wersji rozmiaru.

Kolorowe ubrania dla dzieci jako kompletny zestaw niemal na każdą okazję

Odzież dziecięca basic to także ubrania uniwersalne pod względem zastosowania. A to dzięki prostemu krojowi i raczej stonowanej (klasycznej) kolorystyce. W ubranka basic ubierzemy nasze dziecko wyprawiając je do szkoły, czy wieczorową porą do parku lub na plac zabaw. Mając takową bazę praktycznie nie musimy się martwić i kupować ubranek na zapas – taka kumulacja jest po prostu nieekonomiczna, jeśli mamy kompletny zestaw.

Budując dziecku komplementarną szafę ubranek, obok jakże ważnej użyteczności, pamiętajmy także o komforcie dziecka. Niech będą to raczej ubrania obszerniejsze – niekrępujące ruchów w trakcie zabawy, czy na zajęciach WF. Kupując modne ubrania dziecięce wyszukujmy także raczej te z przewiewnej bawełny, a nie w całości ze sztucznych włókien.